Którędy, którędy droga do Poręby

Z Tarnowa do gospodarstwa to niecałe 10km na południe.

Jak dojechać samochodem? Korzystając z naszego poradnika trafisz do gospodarstwa bez trudu.

Nie trudno tutaj przybyć, kiedy gospodarstwo położone jest na szczycie najwyższego wzniesienia w okolicy. Jadąc od strony Tarnowa, ul. Tuchowską, dalej przez Tarnowiec, Nowodworze, Porębę Radlą, należy kierować się drogą w górę do „Lasów Piotrkowickich”. Po wjechaniu do lasu skręcamy na wysokości parkingu w prawo. Tutaj również „Oberża pod Grzybem”. Teraz jedziemy drogą w kierunku zachodnim 1,2 km cały czas prosto. Po przejechaniu przez las czujemy, że jesteśmy wysoko i blisko najwyższego szczytu. Skręcamy w prawo w kierunku zielonego domu i gospodarstwa z dużym trawnikiem. Tutaj możesz zaparkować. Jesteś na miejscu.

Jak dojechać autobusem z Tarnowa? Z dworca PKS Tarnów autobusami jadącymi w kierunku Tuchowa (docelowo do Czermnej, Ciężkowic, Jastrzębi, Rzepiennika), również busami i autobusem miejskim nr 8. We wszystkich przypadkach wysiadamy na przystanku PKS Piotrkowice w przypadku autobusu miejskiego na parkingu (pętli autobusowej). Od tego miejsca 1,2 km drogą w kierunku zachodnim.

Jak dojechać do nas pociągiem? Wystarczy w Krakowie wsiąść do pociągu relacji Krynica lub relacji Tarnów, Rzeszów, Przemyśl. Z Tarnowa autobusem lub busem zgodnie z wcześniejszym opisem. Pociągiem należy przejechać jeden przystanek w kierunku Stróż, Nowego Sącza, Krynicy. Z przystanku Kłokowa, cały czas za szlakiem czerwonym, z Pleśnej (drugi przystanek od Tarnowa) cały czas za szlakiem żółtym. Kiedy oba szlaki łączą się w pobliżu szczytu Słonej Góry i rozdzielają, należy pójść drogą pomiędzy nimi. Z tego miejsca widać w odległości 40m „zielony domek”, to tutaj.